top of page

Новий санітарний регламент для шкіл: що змінилося в організації харчування

Із 1 січня 2021 року набрав чинності САНІТАРНИЙ РЕГЛАМЕНТ для закладів загальної середньої освіти, затверджений наказом міністерства охорони здоров'я України 25 вересня 2020 року № 2205, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 10 листопада 2020 р. за № 1111/3539.

14 січня 2021 року заступники з НВР, які відповідають за організацію харчування в закладах загальної середньої освіти Горішньоплавнівської територіальної громади, та керівники групи НАССР зібралися на онлайн нараду на тему: «Новий санітарний регламент для шкіл: що змінилося в організації харчування».

На засіданні учасники обговорили та проаналізували нововведення дуже важливого документа. Зокрема, акцентували увагу на реформуванні системи шкільного харчування в закладах освіти, ініційованим дружиною Президента Оленою Зеленською, а також на важливих законодавчих нормах та стандартах, затверджених наказами Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України:

- методичних настановах щодо розроблення, запровадження та використання постійно діючих процедур, які базуються на принципах системи аналізу небезпечних факторів;

- новому Санітарному регламенті для закладів загальної середньої освіти.

Учасниками деталізовано вимоги санітарного регламенту до організації харчування (розділ VI та додатки 9, 10, 11 вищезазначеного документу), а саме:

– у школах дозволяється організовувати кейтеринг, який повинен відповідати всім принципам та вимогам безпечності харчових продуктів на базі системи HACCP. Також звернули увагу на те, що вимоги документа базуються на принципах здорового харчування, рекомендованих Всесвітньою організацією охорони здоров'я;

- встановлено вимоги до харчових продуктів та готових страв, що можуть пропонуватись дітям. Наприклад, передбачено низку обмежень за вмістом солі, цукру та жиру з урахуванням сучасних тенденцій щодо здорового харчування та рекомендацій ВООЗ;

- визначено перелік продуктів харчування, які забороняється продавати у шкільних буфетах та шкільних автоматах (чіпси, сухарики, попкорн, ковбаси, сосиски, копчену і солону рибу, деякі солодощі та ін.).

- встановлені групи харчових продуктів, які повинні бути в щоденному шкільному раціоні учнів (злакові, овочі, фрукти та ягоди, молочні продукти);

- врегульовано питання організації харчування дітей з особливими дієтичними потребами. Тепер у разі, якщо є довідка від сімейного лікаря чи. педіатра про певні дієтичні потреби дитини, заклад зобов'язаний організувати окреме харчування з урахуванням рекомендацій лікаря.

Тож бачимо, що змінено підходи до організації харчування в школах, наше завдання неухильно виконувати всі законодавчі норми, адже здорові діти - це здорова нація.


Головний спеціаліст

відділу освіти

Олена Дерій


Comments


bottom of page